Meresüstamatk Oosäärele ja Paatsalu lahel

Asukoht:  Paatsalu laht (Oosäärele saab alates 15. juuli, enne seda sõidame ümber sääre)

Kestvus: 2-3 tundi.

Osalejad: Sobilik ka lastele. Ei ole füüsiliselt raske

Matk:  Oosäär on  Paatsalu küla promendaad- otse meres  laid, mis on 4 km pikk  ja 10-15 meetrit lai.  Laiul jalutamine omab meditatiivset toimet ja aitab korrastada mõtteid, laid sobib suurepäraselt  päikeseloojangu vaatlemiseks ja pikniku pidamiseks.

Legendi järgi hakkas kurat Paatsalust Kihnu teed ehitama aga see jäi pooleli, kui algas uus päev ja päike tõusis. Oleme täheldanud, kui aerutada säärele, otsida ja leida auguga kivi, vaadata läbi augu merd ja soovida soov läheb see täide, kindlasti tuleb kivi peale soovimist merre visata.

Meresüstamatk Pöörilaiule

Asukoht:  Varbla laidu, Mereäärse küla, Lääneranna vald (Pöörilaiule  saab alates 15. juuli)

Kestvus: 2-5 tundi.

Osalejad: Sobilik ka lastele. Ei ole füüsiliselt raske

Matk: süstadega aerutame Pöörilaiule, mis on  üks laid Varbla laidudest. See on vaikne ja rahulik lahesopp, avamere eest kaitsevad meid teised laiud.

Laiule aerutades  saadavad meid merikotkad, parema kaamera korral saab kotkastest teha pilte.

Laiul on majakas, kaugemas servas kormoranide kooloonia ja ringijalutavad lambad. See retk annab võimaluse eemalduda tsivilisatsioonist ja tunnetada ürgset loodust.

Matka saab korraldada päiksetõusu – loojangu vaatlemiseks, avastusretkeks või ööbida telkidega ja nautida mere kaldal telksauna ja õhtusööki.

Kanuumatk Matsalu rahvuspargis Kasari jõel

Asukoht: Matsalu rahvuspark  Kasari, Rumba, Suitsu ja Rõude jõgedel.

Kestvus: Vastavalt aastaajale ja matka eesmärgile lepime pikkuse ja marsruudi kokku vastavalt soovile: kahest tunnist kuni terve päev.

Matk:   Kasutame  kahekohalisi meresüstasid. Matkal jäävad meie teele maastike ja lindude vaatlemiseks

Peale matka on võimaik külastada ka Lihula lähedal Penijõe mõisas asuvas  Matsalu rahvuspargi külastuskeskust,  kus saab vaadata  piirkonna loodust ja ajalugu tutvustavat püsiekspositsioone, slaidiprogrammi ja filme.

Kanuumatk Soomaa rahvuspargis üleujutusalal

Asukoht: Soomaa rahvuspark

Kestvus: 2-3 tundi.

Osalejad: Sobilik ka lastele. Ei ole füüsiliselt raske

Matk:  Korraldame meresüstamatku Soomaa puisniitudel ja heinamaadel. Sügisel  ja varakevadel  saab aerutada puude vahel ja vanas Halliste jõe sängis  Tõramaa vaatetorni ümbruses.

Üleujutused algavad Soomaal tavaliselt kevadel jääminekuga, aga võib juhtuda ka vihmasel sügisel, või soojal talvel.  Üleujutuste aega nimetatakse viiendaks aastaajaks.  Üleujutusi põhjustavad vihmad ja jää sulamine,   lähestikku suubuvad kolm veerohket jõge,  mis ujutavad madala Rahvuspargi üle.

Aerutada heinamaadel, suurte põlispuude vahel on kordumatu elamus,  sõidame läbi metsade ja naudime looduse ilu. Kasutame suurveematkadel suurt kanuud, mis teeb matka turvaliseks, kuna paati tüürib matkajuht.

Korraldame ka matku, Halliste, Raudna ja Navesti jõgedel  olenevalt suvisest veeseisust.

Kanuumatk Pärnu, Reiu, Audru, Sauga jõgedel

Asukoht: Pärnu linna lähiümbruses asuvad jõed: Pärnu, Reiu, Audru ja Sauga.

Kestvus: 2-3 tundi.

Osalejad: Sobilik ka lastele. Ei ole füüsiliselt raske

Matk: Korraldame erinevaid meresüstamatku Pärnu linna lähiümbruses.

Pärnu jõel alustame Sindi tammi juurest ja sõidame mööda Reiu jõge Reiu raudteesillani.

Reiu jõel alustame Reiu asulast ja lõpetame Reiu raudteesilla juures.

Kaheksa silla matka alustame Reiu raudteesilla juurest  ja lõpetame Jõekääru kämpingus. Matkal aerutame  mööda Pärnu jõge Uue ja Vana silla alt läbi ja möödume jahtklubist, põikame sisse Vallikäärdu. Edasi võtame  suuna Sauga jõkke.